Dažni klausimai – DUK
1. Ar mano automobiliui tinka Webasto Pure įkrovimo stotelė?
Pirmiausia išsiaiškinkite, kokia yra jūsų automobilio įkrovimo sistema. Taip pat svarbu yra žinoti kokį kištuko tipą (dažniausiai sutinkami Type2 arba Type1 ) turi jūsų automobilis. Webasto Pure turi fiksuotą 4,5 m kabelį su Type2 kištuku kuris yra nekeičiamas. Automobilių puslapyje yra pasirinkimo lentelė, kurioje paaiškinami įvairių automobilių įkrovimo sistemų pagrindai. Webasto Pure yra idealus tiek hibridiniams, tiek grynai elektrinėms transporto priemonėms su „Type2“ įkrovimo kištuku.
2. Webasto Pure turi iki 22 kW galią, tačiau kodėl mano automobilis nėra įkraunamas tokia galia?
Pure gali tiekti automobiliui iki 22kW kintamąją įkrovimo galią. Tačiau viskas priklauso nuo automobiliuose įmontuotų įkroviklių, kurių parametrai lemia, kiek automobilis iš tikrųjų gali priimti įkrovimo galios iš stotelės. Įkraunami hibridai (plug-in) paprastai turi įmontuotą maždaug 3,6 kW galios įkroviklį, o visiškai elektriniai automobiliai dažnai turi galingesnį įkroviklį (11 arba 22 kW). Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie skirtingų automobilių modelių įkrovimo sistemas, apsilankykite Automobilių puslapyje.
3. Kokią galią naudoja Webasto Pure stotelė ?
Jei jūsų namuose yra įvesta 32A elektros galia, tuomet naudojant trijų fazių pajungimą, galime gauti maksimalią 22 kW įkrovimo galią Pure stotelėje. Tačiau reikia žinoti, kad elektromobiliai patys nustato, kiek ir kokios įkrovos jiems reikia (automobilyje esančios sistemos išanalizuoja eilę parametrų ir nustato kokią įkrovą gali priimti), tad neskubėkite didinti elektros galios namuose, nes dažniausiai galios padidinimas kainuoja, nors tiesioginės naudos įkrovimui nėra. Pure įkroviklis gali naudoti tiek vienos fazės, tiek trijų fazių maitinimą.
4. Kiek laiko reikia įkrauti mano automobilį naudojant Webasto Pure ?
Rekomenduojamo įkrovimo laiko formulė yra paprasta:
Reikalinga galia [kWh] / įkrovimo galia [kW] = įkrovimo laikas [h]
Ši formulė gali būti naudojama apskaičiuojant įkrovos laiką „nuo visiško nulio iki visiško maksimumo“, tačiau elektromobilio akumuliatorius retai būna išsikrovęs iki nulio, todėl reikalingas energijos kiekis dažnai yra tik tam tikra dalis. Įkraunant naktį, įkrovimo laiko yra daug, o įkrovimo energijos poreikis nėra toks didelis.
1. Pvz., 9 kW galios hibridinio automobilio įkrovimas nuo nulio iki 3,6 kW:
9kWh / 3,6kW = 2,5h
2. Pvz, 36kWh elektrinis automobilis nuo nulio iki maksimalaus įkrovimo, esant 7,2kW galiai (t.y tokios galios įkroviklis yra automobilio viduje):
36kWh / 7,2kW = 5h
3. Pvz, Baterijos likutis yra 50% (= 18kWh) jei elektromobilis turi 36kWh talpos bateriją su 7,2kW įkrovimo galia:
(36kWh / 2) / 7,2kW = 2,5h
Taip, su Webasto Pure stotele tikrai įkrausite savo Tesla automobilį. Pavyzdžiui, daugelis „Model S“ automobilių yra įkraunami su 17 kW galia, jei Webasto Pure stotelė turi 22 kW galios nustatymus bei atitinkamą pajungimą (iš tinklo ateina 3 fazės ir 32A srovė).
6. Ar Webasto Pure turi kokį nors duomenų ryšį su išoriniu pasauliu / galimybę identifikuoti / išrašyti vartotojus ?
Pure versija neturi galimybės prisijungti prie išorinių duomenų sistemų. Taip pat Pure neturi galimybės identifikuoti vartotojo ir (arba) pateikti ataskaitų apie įkrovimą naudojant RFID korteles ar indentifikaciją. Pure turi galimybę prisijungti tik prie fiksuoto elektros tinklo. Tačiau greitu metu turėsime savo asortimente kitas įkrovimo stoteles kurios turės RFID indentifikavimą, OCPP protokolus ir kitas funkcijas išmaniam valdymui.
7. Ką daryti jei įkrovimo metu nutrūksta elektros energijos tiekimas, ar Pure toliau tęs krovimą po elektros energijos tiekimo atsistatymo ?
Pure gali automatiškai atnaujinti įkrovimą, atsistačius elektros tiekimui. Tačiau gali būti išimčių kaikuriems automobilių modeliams, kurie automatiškai neatnaujina krovimo be vartotojo pakartotinio įsikišimo.
8. Į ką reiktų atkreipti dėmesį montuojant Webasto Pure ?
Svarbiausias dalykas yra saugumas, tad montavimą turi atlikti kvalifikuotas ir sertifikuotas specialistas. Prietaisas turi fazių sekos atpažinimą. Jei neteisingai prijungta maitinimo fazių seka, prietaisas neįkraus transporto priemonės visu pajėgumu, o klaidą parodys užsidegusiu raudonu šviesos diodu. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad stotelė reikalinga A tipo srovės nuotekio apsauga (30 mA RCD) sumontuota namo viduje.